המסע האחרון של וילי אדאמס

vilibook

"המסע האחרון של וילי אדאמס" פורסם בשלהיי 2001, ויוצא כיום שוב להנאת הקוראים שלא הגיעו אליו מלכתחילה.

הספר הוא סיפור על שתי אהבות גדולות:  אהבתו של חייל אנגלי צעיר, שהוצב בפלשתינה בשלהי השלטון התורכי, לאנה ליברמן מזיכרון יעקב שאותה הכיר עוד בהיותה בבטן אמה, ואהבתו המיוחדת והנוגעת ללב למולדת הזרה – ארץ ישראל.

לאחר יותר מעשרים שנה של שרות בארץ כקצין משטרה עטור הילת גיבורים הוא עוזב בחופזה, פגוע בגוף ובנפש.  עתה, כשבעים שנה מאז ההתאהבות המטורפת שתבעה מחיר דמים יקר, מגולל האופיסר-בדימוס הקשיש את סיפור אהבותיו, המתובל ברגישות, הומור, ציניות וציטוטים מהתנ"ך והמדרשים,  על סיפונה של היאכטה שלוקחת אותו שוב  אל הארץ שכבר אינה אותה הארץ.

זהו רומן היסטורי מופלא על קשר קמאי בין משפחת ליברמן מזיכרון יעקב לבין  משפחת אדאמס, "משפחה – לא משפחה"  מיורקשיר שבאנגליה.  העלילה מתרחשת על רקע ההתיישבות היהודית בארץ בתפר בין שלטון התורכים לבין השלטון האנגלי המנדטורי בפלשתינה, והקונפליקטים הלאומיים והחברתיים.  הסיפור הוא תיעוד נוגע ללב של אהבת הארץ והאדם, חמלה, תמימות וגעגועים לארץ ישראל הישנה, שאז כעתה, ניחוחות פרדסיה נמהלים בעשן שדה-הקרב, ומתוך כל אלה צומחות אהבות גדולות.

הדמויות הן בעלות חיות יוצאת דופן עד כדי כך שקשה להאמין שאין הן אלא פרי דמיון המחבר, ורב הפיתוי לחפש את המציאות המתוארת, על אנשיה ונופיה, כפי ששרדו מאז.

לרכישה והזמנות:  מהדורה דיגיטלית של הספר לכל טאבלט, טלפון , מחשב וכמובן קורא ספרים אלקטרוני במחיר מצחיק, והנאה והעשרה עצומה.

לפרק ראשון לטעימה